https://canadanova.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-blue-stripes-small.png

Canada NovaKanada Eğitim

Dünyanın en eğitimli ülkelerinden biri olan Kanada, günümüzde canlı kültürü, şaşırtıcı doğa manzaraları, dünya çapında saygın üniversiteleri, Toronto, Montreal, Vancouver gibi hoşgörülü öğrenci şehirleri, refah yaşam standartları, ekonomik zenginliği ve göçmenlere uygulanan ılımlı politikaları ile uluslararası öğrenciler için Amerika ve İngiltere’den sonra dünyanın en çok tercih edilen yurtdışı eğitim duraklarından biridir. Gelin neden Kanada’da eğitim almanız gerektiği ile ilgili gerçeklere birlikte göz atalım!

Yüksek Kaliteli Eğitim Sistemi

Bugün Kanada, kaliteli ve mükemmel eğitim sistemi ile yurtdışında üniversite okumak isteyen yabancı öğrenciler için en iyi yerlerden biridir ve her yıl binlerce öğrenciyi kendine çeker. Ülkede, dünya standartlarında eğitim veren çok sayıda üniversitenin yanında, Amerika, İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerle eşdeğer akademik kalitede dereceler sunar. İleri teknoloji ve dijital medyanın öğrencilerin gelişimini teşvik etmek ve becerilerini artırmak için kullanıldığı Kanada’da eğitim, her şehir ve bölgenin kendi yasalarına ve sistemlerine göre değişiklik gösterebilir. Akademik yıl, 3 sömestr dönemine ayrılırken, sonbahar dönemi Eylül başından Aralık sonuna kadar, kış dönemi Ocak ayından Nisan’a ve yaz dönemi ise Mayıs’tan Temmuz’a kadar devam eder. Kanada’da eğitim kurumları; liberal sanat kolejleri, devlet ve özel kurumlar olarak 3’e ayrılırken, tüm kurumlar Kanada hükümeti tarafından düzenli olarak denetlenmekte ve desteklenmektedir. Kanada’da lisans eğitimi almanız için 7 neden

Çok Kültürlü Öğrenci Yaşamı

Yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için Kanada, son yıllarda dünyanın en çok göç alan ve bunların çoğunu ülkeye eğitim almak için gelip mezuniyetten sonra bir iş bularak yerleşen öğrenciler oluşturur. Bu nedenle Kanada, farklı milletlerin oluşturduğu çok kültürlü ve dilli yapısıyla, ülkeye gelen öğrencilerin kendilerini evlerinden uzakta hissetmeyecekleri bir ortam sunar. İnsanların gelenek ve göreneklerinin, inançlarının ve yaşam tarzlarının korunduğu ve saygı duyulduğu ülkeye, bir iş bulup yerleşmek ve yaşamak için gelen göçmenlerin çoğunluğu Asyalılardan oluşurken; İngiliz, Fransız, İskoç, İrlandalı ve İtalyanların yer aldığı büyük etnik gruplar ve onların zenginleştirdiği sayısız kültürel etkinlik ve aktivite ile karşılaşırsınız. Dünyada kişi başına düşen en yüksek göç oranına sahip Kanada, son 150 yıl içerisinde 15 milyonun üzerinde göçmene kapılarını açmıştır. Kanada, Birleşmiş Milletler’in Dünya Mutluluk Raporu’nda, Norveç ve Danimarka gibi ülkelerle birlikte ekonomi, yaşam süresi ve sosyal destek gibi kriterlere bakıldığında dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülkeler arasında yer alır.

Eğitim Alabileceğiniz En Popüler Bölümler

Kanada’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için ülke dünyanın en kaliteli üniversitelerinde hem İngilizce, hem de Fransızca dil seçenekleri ile zengin lisans ve lisansüstü programlar sunar. Ülkede genel olarak, yabancı öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ve mezuniyetten sonra kariyer imkanı sunan bölümler arasında tıp, eczacılık, bilgisayar bilimleri ve petrol mühendisliği gelir. Kanada’da çoğu eğitim kurumu ve hükümet, bilimsel araştırmalar ve tıbbi çalışmalar üzerine yapılan araştırma ve geliştirme yatırımları ile adından söz ettirirken, tıp alanında akademik kariyer yapmak isteyen uluslararası öğrenciler için ideal bir yerdir. Bilgisayar bilimleri alanında, özellikle yazılım mühendisliği ve tasarım, oyun tasarımı, yapay zeka, programlama dilleri, bilgi sistemleri ve bilgi teknolojisi gibi konularda Amerika ve Japonya’dan sonra dünyanın en büyük oyun geliştiricisi olarak dikkat çeken ve büyük başarılara imza atan Kanada, bilgisayar bilimlerinin Nobel Ödülü olarak kabul edilen Turing Ödülüne sahip Toronto Üniversitesi ile yabancı öğrencileri kendine çeker. Bugün Kanada’da eğitim alabileceğiniz en popüler bölüm petrol mühendisliğidir. Petrol denince aklımıza daha çok Ortadoğu ülkeleri gelse de Kanada, Suudi Arabistan ve Venezuela’dan sonra dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip ülkesidir ve bu alanda öğrenim imkanı sunan kaliteli üniversitelere sahiptir. Kanada’da eğitim alabileceğiniz en popüler bölümler rehberimizde.

Güvenli, Modern Şehirler

Kanada, öğrenciler için sayısız aktiviteler, kültürel ve sanatsal etkinliklerle dolu hareketli ve dinamik şehirlere sahiptir. Özellikle Montreal, Toronto, Vancouver gibi şehirleri ile uluslararası öğrencilere ev sahipliği yaparken yüksek yaşam standartları, düşük suç oranları, temiz ve güvenli yaşam tarzları ile göz doldurur. Montreal, bugün hem dünyanın en iyi öğrenci şehri hem de Kanada’nın kültür başkenti olarak göz doldururken, Toronto ise modern yapısı, eğlence, medya ve yaratıcı endüstrileri ile ülkenin finans merkezidir. Ülkede eğitim ve yaşam maliyetleri Amerika ve İngiltere’ye göre nispeten daha düşük olduğu için öğrenciler, sıklıkla yaşadıkları şehirlerin tadını çıkarma, sosyalleşme ve gezme imkanı bulurlar.

Montreal’de iseniz, her yıl 30 ülkeden 3,000’in üzerinde sanatçının katıldığı Montreal Uluslararası Caz Festivalini ve dünyanın en büyük Havai Fişek Festivalini kaçırmayın.
Yedi ulusal hokey takımına sahip ülkede özellikle Mayıs ayında bir buz hokeyi maçı izlemeye gidin.
Toronto’da dünya çapında üne sahip Uluslararası Toronto Film Festivaline katılın.
Quebec’te her yıl düzenlenen renkli Kış Karnavalını izleyin.
Yukon şehrinde kuzey ışıklarınının keyfini çıkarın.
Ontario eyaletinde yer alan Niagara Şelalesini görün.
Alberta eyaletinde, dünyanın en büyük dinozor mezarlıklarından biri olan ve 75 milyon öncesine ait fosilleri görebileceğiniz Dinozor Eyalet Parkını ziyaret edin.

Yüksek Maaşlı Kariyer İmkanı

Yurtdışında üniversite okumak isteyen uluslararası öğrenciler için Kanada okulları, mezuniyetten sonra kariyer imkanları ile göz doldurur. Her yıl 250,000’e yakın göçmene iş imkanı sunan ülkede, bir üniversiteden mezun olan öğrenciler en az 8 ay ile en fazla 3 yıla kadar iş aramak ve çalışmak için Kanada’da kalabilirler. Kanada’da çalışmak isteyen ve bir öğrenim kurumundan yeni mezun öğrencilerin ilk 6 ay içerisinde iş bulma oranları oldukça yüksekken, özellikle bilimsel araştırmalar ve doktora programları için mezuniyetten sonra kalmayı düşünen öğrenciler ve akademisyenler, uluslararası çapta başarıları ve ödülleri ile adından söz ettiren Kanada üniversitelerini tercih ederler. Mezuniyetten sonra Kanada’da kariyer imkanları için makalemize göz atabilirsiniz. Kanada’da istihdam imkanı geniş olan meslek grupları arasında yıllık ortalama kazançlar şu şekildedir;

Petrol mühendisleri 105.000$.
Pratisyen hekimler 125.000$-260.000$.
Bilgi sistemleri yöneticileri 103.000$.
Akademisyenler 104.000$.
Uzman doktorlar 140.000$-300.000$.

Göz Alıcı Doğal Güzellik

Yurtdışında üniversite okumak için Kanada, modern şehirlerde yer alan büyük açık hava alanları ve doğal güzellikleri ile herkes için birşeylerin olduğu dünyanın en çok yaşanmak istenen ülkeleri arasındadır. Rusya’dan sonra sahip olduğu yüz ölçümü ile dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada, yılın her mevsimi size sunacağı eşsiz manzaralar, parıldayan buzullar, karlı dağ manzaraları ve renkli ortamları ile size kendini hayran bırakır. Kanada’da eğitim alırken, geyikler, ayılar ve balinaları doğal ortamında izleyebilir, dünyanın geri kalanından daha fazla olan irili ufaklı büyüleyici göllerin keyfini çıkarabilir, Kasım ve Şubat ayları arasında dünyanın en muhteşem doğa olaylarından olan ve Aurora Borealis adı verilen kuzey ışıklarını, en net ve yakın şekilde görebileceğiniz Yukon ve Nunavut’u ziyaret edebilirsiniz. Kanada’da gezilmesi gereken 5 yer makalemize buradan göz atabilirsiniz.

Kaliteli Üniversiteler

Kanada üniversiteleri, QS Dünyanın En İyi Üniversiteleri listesinde, Toronto Üniversitesi ve McGill Üniversitesi ile ilk 50’de yer alır. Yüksek standartlarda eğitim kalitesi, İngilizce ve Fransızca dillerindeki program çeşitliliği ile göz dolduran okullar, modern kampüsleri, konaklama tesisleri, araştırma laboratuvarları ve uluslararası öğrencilere sundukları burs imkanları ile dikkat çekerler. Kanada’da ortalama öğrenim ücretleri, yaklaşık 10.000$’dan başlarken yaşam maliyetleri, burslar da eklendiğinde nispeten Amerika ve Avustralya’ya göre daha düşüktür. Kanada’da düşük ücretli eğitim veren üniversitelere buradan ulaşabilirsiniz.

University of Toronto: 1827 yılında kurulan Toronto Üniversitesi, Kanada’nın ilk ve en köklü kamu araştırma üniversitesidir. Gotik ve Romanesk kuleleri ile büyüleyici binalara sahip üniversitede, 1921 yılında insülin keşfedilmiş ve kemik iliği naklini mümkün kılan kök hücre tedavilerinde öncü olmuştur. Üniversite, özellikle uygulamalı bilimler ve mühendislik fakülteleri ile her yıl hatırı sayılır uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar. Mezunları arasında yazar Margaret Atwood ve Michael Ondaatje yer alır.
McGill University: 1821 yılında Kanada’nın Montreal şehrinde kurulan McGill Üniversitesi, Kanada’nın en eski kamu üniversitesidir. 12 Nobel Ödülü ve Kanada başbakanı Justin Trudeau ve Leonard Cohen gibi ünlü mezunları ile tanınan okul, Kuzey Amerika’nın Harvard’ı olarak tanımlanır. Türkiye'den özellikle Fransız Lisesi mezunlarının tercih ettiği üniversiteye her yıl çok sayıda Türk öğrenci bilim, mühendislik, tıp ve hukuk alanlarında eğitim almak için başvurur.
University of Alberta: 1908 yılında kurulan okul, her yıl 140’tan fazla ülkeden uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar. İşletme, yaratıcı sanatlar, mühendislik ve fen bilimlerinde dünya çapında üne sahip bir araştırma üniversitesi olan Alberta, özellikle nanoteknoloji tesisleri ile dünyanın dört bir yanından yaratıcı fikirlere kapılarını açarken, mühendislik ve dünyaca ünlü dinozor uzmanlarına sahip paleontoloji araştırmaları alanında mezun olan öğrencilerin işe yerleştirilme oranı oldukça yüksektir. Genel ortalamada mezunların %85’i ilk 3 ayda iş bulmuştur.
Fanshawe College: Kanada’nın Ontario eyaletinde bulunan Fanshawe College, 75’in üzerinde ülkeden 3,500’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar. 200’den fazla derece, diploma ve sertifika programı sunan okul, muhteşem manzaraya sahip kampüsü, son teknoloji öğrenim ve spor tesisleri ile göz doldurur.
Saskatchewan Polytechnic: 1907 yılında Kanada’nın Saskatchewan eyaletinde kurulan bir kamu eğitim kurumudur. Mezunlarının %96’sı ekonomi ve kamu hizmeti sektörlerinde çalışma imkanı bulan üniversite, uluslararası öğrenciler için her yıl 2 milyon Kanada dolarından fazla dağıtılan burs imkanları ile dikkat çeker. Özellikle mühendislik, tıp ve işletme konu alanlarında geniş yelpazedeki lisans ve lisansüstü program seçenekleri ile öğrencilere ev sahipliği yapar.

Ayrıntılı Bilgi İçin
Bizimle İletişime Geçin

Bizi Takip Edin

Bizi sosyal sayfalarımızdan takip edebilirsiniz

  https://canadanova.com/wp-content/uploads/2020/05/Nova-Canada-300x110.png
  Bir Nova Group Holding İştirakidir.
  https://canadanova.com/wp-content/uploads/2020/04/img-footer-map.png

  Bizi Takip Edin

  Bizi sosyal sayfalarımızdan takip edebilirsiniz

   Copyright by Nova Digital. All rights reserved. | Powered by Karas Digital.

   Copyright by Nova Digital. All rights reserved. | Edited by Karas Danışmanlık

   WhatsApp ile danışın!