Kanada’da Yaşam Neden Cezbedicidir?

2 Haziran 20220

Kanada’da Yaşam Neden Cezbedicidir?

Kanada şüphesiz dünyanın en güzel ülkelerinden biridir ve çok sayıda insan Kanada’ya göç etmektedir. Kanada, size güzel manzaralar, kaliteli bir sağlık ve eğitim sistemi sunmaktadır. Kanada’da yaşam sağlıktan, eğitime ve doğal güzellikler içinde yaşamaya kadar birçok yarar sunmaktadır. Kanada’da oturma ve çalışma iznine sahip olarak daha sonra vatandaşlık hakkını kazanabilirsiniz. Daimi bir Kanada vatandaşı, çocukları için ücretsiz devlet okulu eğitimi ve birinci derece aile üyeleri için devlet sağlık tesisleri gibi birçok sosyal haklara sahiptir. Kanada oturum izni hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kanada’da Yaşam Maaliyetleri

Kanada’nın ekonomik sistemi, pazar odaklı, hizmetlerin baskın olduğu ve yüksek yaşam standardı açısından Amerika Birleşik Devletleri’ninkine benzer. Büyük ölçüde en zengin vatandaşlara uygulanan yüksek gelir vergileri nedeniyle, sosyal hizmetler hemen hemen tüm vatandaşlara eşit şartlarda sunulmaktadır. Sonuç olarak düşük işsizlik, düşük gelir eşitsizliği, düşük yoksulluk oranları, kapsamlı bir toplu konut programı ve kamu sektörüne yüksek kadın katılımı oluşmuştur. Kanada ekonomisi, nominal anlamda dünyanın 11. büyük ve alım gücü açısından bakıldığında ise 16. büyük ekonomisidir. Kanada’da yaşam denildiğinde; market, yerel gıda pazarları veya diğer alışveriş mekânları gibi birçok alternatife sahiptir. Her bütçeye hitap eden ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Kanada’da yemekler, market ürünleri vb. hizmetler diğer ülkelere göre oldukça ucuzdur. Dolayısı ile tüm gıda ve market ürünleri ulaşılabilir ücretlere satılmaktadır.

Her şeye ek olarak Kanada, Dünya’nın dört bir yanından yenilikçi yetenekler yetiştiren ve çeken dünyanın en büyük teknoloji merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli, yüksek eğitimli ve büyüyen teknoloji yetenek havuzuna sahiptir. Dünya’nın en büyük 10 teknoloji şirketi de dahil olmak üzere küresel işletmelerden sürekli olarak yatırım çekmektedir.

Kanada Eğitim Kalitesi

Eğitim, Kanada’ya göç etmenin en büyük nedenlerinden biridir. Kanada birçok konuda eğitim için en iyi ülke statüsündedir. Uluslararası bir öğrenci olarak Kanada’da eğitim almayı seçtiğinizde, gelecek için doğru seçimi yapmış olursunuz. Kanada, ilköğretimden ortaöğretime, kolejlere ve üniversitelere kadar yüksek akademik standartları ile dünya çapında tanınmaktadır. Kanada’da aldığınız yüksek eğitim seviyesi, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Avustralya’da aldığınız eğitime eşdeğerdir. Kanada, sağladığı eğitim kalitesi için her yıl uluslararası öğrenciler almaktadır. Hemen hemen her akademik çalışma alanında, Kanada üniversiteleri yüksek lisans programları da sunmaktadır. Öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere vb. ülkelerin aksine çok daha uygun maliyetlidir. Kanada’da eğitim hakkında daha detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Doğası İle Büyüleyen Ülke: Kanada

Kanada refah seviyesinin yüksekliğine ek olarak güzel manzaralarıyla da tanınır. Kanada, aklınıza gelebilecek her tür doğal çevreye ve manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Okyanuslara, göllere, nehirlere, şelalelere, ormanlara ve hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeye erişimi vardır. Başlıca doğal cazibe merkezlerinden bazıları şunlardır: Banff Ulusal Parkı’ndaki Lake Louise, Saskatchewan’daki Big Muddy Badlands, Prince Edward Adası’ndaki Red Sands, Vancouver Adası’ndaki Cathedral Grove ve British Columbia’daki Capilano Suspension Bridge Park.

Kanada’da Sağlıkla Kalın!

Kanada’nın sağlık sisteminden faydalanmak için daimi oturma izninizin veya Kanada vatandaşlığınızın olması gerekmektedir. Böylece kamu sağlık sigortasına başvurabilirsiniz. Bununla, çoğu sağlık hizmeti için ödeme yapmanız gerekmez. Çünkü evrensel sağlık sistemi vergilerle ödenmektedir. Kamu sağlık hizmetlerinden yararlanmak için, sağlık kimlik kartınızı göstermelisiniz. Devlet sağlık kartınız olmasa bile, tüm bölgeler ve illerde ücretsiz acil tıbbi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Eğer Kanada vatandaşı değilseniz sağlık turizmi ile Kanada’nın en iyi doktorları ve hastanelerinde tedavi olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Kanada Sağlık Turizmi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kanada, tüm yukarıdaki bilgilerinde ışığında haklı bir üne sahiptir. Aynı zamanda yaşamak için en güvenli yerlerden biridir. Kanada’ya göç etmenin faydalarını arıyorsanız, çok uzağa bakmanıza gerek yok. Nova Canada olarak sizlere sunduğumuz hizmetlere göz atabilir ve size en uygun yöntemi seçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

Bizi sosyal sayfalarımızdan takip edebilirsiniz

  https://canadanova.com/wp-content/uploads/2020/05/Nova-Canada-300x110.png
  Bir Nova Group Holding İştirakidir.
  https://canadanova.com/wp-content/uploads/2020/04/img-footer-map.png

  Bizi Takip Edin

  Bizi sosyal sayfalarımızdan takip edebilirsiniz

   Copyright by Nova Digital. All rights reserved. | Powered by Karas Digital.

   Copyright by Nova Digital. All rights reserved. | Edited by Karas Danışmanlık

   WhatsApp ile danışın!