Kanada Girişimci Vizesi İle Vatandaşlık Hakkı

25 Haziran 20220

Kanada Girişimci Vizesi İle Vatandaşlık Hakkı

Kanada Yatırımcı Vizesi veya Kanada Girişimci Vizesi almak Kanada’da Şirket kurulumu için yardımcı olmaktadır. Yatırımcı Vizesi ile bir franchise ortaklık sağlayabilirsiniz. Ayrıca mevcut işinizi Kanada’ya taşıyabilirsiniz. Yatırımcı vizesi sahibi olabilmek için hükümete veya bir işletmeye yatırım yapabilirsiniz. Kanada’da iş kurmak isteyen kişilerin Kanada Girişimci ​​Vizesi başvurusunda bulunması gerekir. Kanada Girişimci Vize Programı, ekonomik büyümeyi teşvik edecek yenilikçi fikirlere sahip ve sonuç olarak belirlenmiş bir kuruluştan taahhüt gerektiren girişimciler için tasarlanmıştır. Başvuru formunun teslimi, destekleyici belgeler ve ücretler gibi işlemler için belirli bir süre gereklidir: Hızlandırıcı programı tamamlamak için 6-8 hafta, çalışma izni başvurusunu işlemek için 6-8 hafta ve işlemek için 12-16 ay daimi ikamet başvurusu için gerekli sürelerdir.

 

Kanada Girişimci Vizesi Almak İçin Gerekli Şartlar

Kanada Girişimci ​​Vizesine hak kazanmak için dört temel gereksinime ihtiyacınız vardır: nitelikli bir işletmeye sahip olmak, belirlenmiş bir kuruluştan destek mektubu almak, dil gereksinimlerini karşılamak ve bir iş kurmak için yeterli paraya sahip olmak.

İngilizce, Fransızca veya her iki dilde iletişim kurma ve çalışma yeteneği, işletmenizin Kanada’da başarılı olmasına yardımcı olacaktır. Onaylı bir kurumdan bir dil sınavına girmeniz ve sonuçları başvurunuza eklemeniz gerekir. Belirtilmelidir ki konuşma, okuma, dinleme ve yazma alanlarının tümünde İngilizce veya Fransızca olarak Kanada Dil Kıyaslaması (CLB) 5’in minimum seviyesini karşılamanız gerekir.

Kanada Girişimci ​​Vizesi, mali bir taahhüt gerektirir. Kanada Hükümeti, yeni Kanada Girişimci Vizesi göçmenlerine mali destek vermemektedir. Başvurduğunuzda, Kanada’ya geldikten sonra kendinizi ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri geçindirecek paranız olduğunu kanıtlamanız gerekir. Bu parayı başka bir kişiden ödünç alamazsınız. İhtiyacınız olan miktar, ailenizin büyüklüğüne bağlıdır. Bu tutarlar her yıl güncellenmektedir. Kanada’da şirket kurulumu için Ön Başvuru Formunu doldurarak uzman ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Kanada Girişimci ​​Vizesi Avantajları

Kanada Girişimci Vizesi başvurunuzun onaylanması durumunda Kanada’da daimi oturma izni de alabilirsiniz. Böylece başvurudan 3 yıl sonra ise Kanada vatandaşlığına başvurma hakkınız da doğar. Kanada’da şirket kurmak birçok avantajı beraberinde getirir. Kanada, İş Yapma Kolaylığı Endeksi 2019 verilerine göre 23. sırada yer almaktadır. Kanada’daki düşük vergi oranları, yatırımcı programları, ekonomik refah ve vasıflı işgücü, Kanada’yı şirket kurmak için popüler hale getiriyor. İşte bu avantajlardan bazıları:

 • Çifte vatandaşlık hakkı,
 • Hızlı işlem süresi mevcuttur,
 • Varlığınız için kaynak gösterilmesi istenmemektedir,
 • Yaş sınırı yoktur,
 • Onay üzerine faydalanılabilecek sağlık sistemlerine erişebilirsiniz,
 • Yakınlarınıza sponsor olma imkanı,
 • Rıza üzerine yaşama ve çalışma hakkı,
 • Onay üzerine kaliteli eğitime erişim,
 • 5 yıl boyunca gelir vergisi ödememe imkanınız var.

Sonuç olarak Kanada Girişimci Vizesi ile bir şirket kurarak hem işlerinizi büyütün hem de Kanada vatandaşlığına hak kazanın. Kanada Girişimci ​​Vizesi size sadece daha başarılı bir iş insanı olmanız için fırsatlar sunmakla kalmaz. Aynı zamanda kendiniz ve aileniz için yaşam kalitenizi artırmanızı da sağlar. Kanada’da yaşam hakkında daha detaylı bilgi için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

Bizi sosyal sayfalarımızdan takip edebilirsiniz

  https://canadanova.com/wp-content/uploads/2020/05/Nova-Canada-300x110.png
  Bir Nova Group Holding İştirakidir.
  https://canadanova.com/wp-content/uploads/2020/04/img-footer-map.png

  Bizi Takip Edin

  Bizi sosyal sayfalarımızdan takip edebilirsiniz

   Copyright by Nova Digital. All rights reserved. | Powered by Karas Digital.

   Copyright by Nova Digital. All rights reserved. | Edited by Karas Danışmanlık

   WhatsApp ile danışın!